ARTHROSIN

Obsahuje 8 účinných složek

750 mg čistého glukosamin sulfátu

v jedné tabletě

Unikátní Flexi komplex

pro pružné a pohyblivé klouby

Popis účinných látek

Glukosamin sulfát funguje jako základní stavební kámen při tvorbě pojivové tkáně chrupavek, vlasů, nehtů, šlach ale i srdečních chlopní. Glukosamin je látka odvozená od glukózy a podílející se na tvorbě kyseliny hyaluronové. Ta tvoří hlavní výplň kloubních kapalin a okolních tkání. Glukosamin vzniká v lidském těle a postupně se zabudovává do sloučenin zvané polysacharidy. Vynikajících výsledků dosahuje glukosamin v kombinaci s chondroitinem.

Chondroitin sulfát je součástí mezibuněčné hmoty v chrupavkách. Jedná se o polysacharid, který osmoticky zadržuje vodu v chrupavkách. Dostatek vody v chrupavce zlepšuje její pružnost a snižuje tak tlak na klouby při chůzi. Při dlouhodobém užívání (alespoň 2 měsíce) má příznivé účinky proti bolesti a zánětu při artróze kloubů. Chondroitin sulfát také pomáhá zastavit ztrátu kloubní chrupavky, ke které při artróze dochází. Bývá využíván pří bolestivých zánětlivých stavech kloubů.

Boswellia serrata má vysoce protizánětlivé účinky známé tisíce let. Působí antioxidačně a chrání tak před volnými radikály, které mimo jiné poškozují klouby. Působí také proti bolesti a zlepšuje pohyblivost kloubů. Protizánětlivé účinky extraktu jsou srovnatelné se synteticky vyráběnými léky, což potvrzuje mnoho klinických studií. Hlavní složkou extraktu jsou boswellové kyseliny, které blahodárně působí na osteoartritické projevy, pozitivně působí na klouby a snižuje jejich ranní ztuhlost.

MSM (Methylsulfonylmethan) je organickou formou síry a podílí se na tvorbě kolagenu. Organická síra působí hojivě a pomáhá odplavit z těla škodliviny. V čisté podobě se jedná o bílý prášek bez typického sirného zápachu. V současné době čeká MSM na své další prozkoumání a na potvrzení mnoha svých pozitivních antioxidačních a detoxikačních účinků. MSM se velmi dobře vstřebává do všech tkání. Vykazuje pozitivní účinky na záněty a bolesti kloubů a je velmi vhodný u artróz. Podporuje metabolismus a funkčnost kloubní chrupavky.

Kolagen je vláknitá, ve vodě nerozpustná bílkovina, která je přirozenou součástí živých organismů. Kolageny tvoří až 30% všech bílkovin v lidském těle. Aby nebyl lidský organismus, tvořený ze 70 % vodou, téměř v kapalném skupenství, je pro něj kolagen naprosto nepostradatelný. Nachází se v tkáních, jakými jsou chrupavky, šlachy a kosti a zajišťuje jim ideální vlastnosti. Chrupavka s dostatkem kolagenu je zdravá a pružná a zajišťuje plynulý a bezbolestný pohyb. Chrupavka obaluje a chrání klouby a tlumí v nich tření kostí o sebe.

Vitamín C je dobře známý účinný antioxidant, který je nutný pro tvorbu kolagenu. Vitamin C tak přispívá ke správnému fungování kostí, chrupavek i kloubů. Brzdí vylučování histaminu z cévních stěn do kloubů, což pak hraje roli při vzniku zánětu, který je častou příčinou kloubních obtíží. Podporuje správné fungování imunitního systému, chrání před oxidativním stresem a zároveň zmírňuje projevy vyčerpání a únavy. Vitamín C pomáhá redukovat bolesti kloubů vyvolané artritidou a to díky svým antioxidačním vlastnostem a díky podpoře stability kolagenu.

Kurkumin prospívá celkovému zdraví pohybového aparátu a také kůže. Obsahuje bioaktivní fenoly – flavonoidy, flavany a flavanoly, což jsou velmi silné přírodní antioxidanty chránící lidský organismus před poškozením volnými radikály. Jeho protizánětlivé a pročišťující účinky napomáhají hojení ran a zmírňují bolesti kloubů a přispívají k jejich správnému, normálnímu, fungování. Tlumí tvorbu zánětlivých látek a klouby pak netrpí zánětlivým poškozováním.

Mangan je nepostradatelný prvek pro zdraví celé kostry a pojivových tkání.  Podílí se na tvorbě kolagenových vláken, chrupavek, kostí a měkkých tkání. Mangan patří mezi stopové prvky, které jsou pro fungování lidského organismu nepostradatelné. Účastní se na celé řadě fyziologických pochodů, jako součást enzymů nebo při metabolismu cukrů, cholesterolu atd. Podporuje normální vývoj chrupavky a kostí a podílí na procesu hojení. Pomáhá při regeneraci vazů a šlach.